Informace o podrobném podnikatelském plánu

Chcete podnikat? Nebo zvažujete založení nové firmy? Dnešní článek přináší tipy na články z těchto oblastí: Jak podrobný podnikatelský plán má smysl? Jak přizpůsobit své podnikání karanténě? Více informací již najdete níže v článku i s odkazy na vybrané články.

Jak podrobný podnikatelský plán má smysl?

V prvním článku s tématem “Jak podrobný podnikatelský plán má smysl?” se například dočtete, že podnikatelský plán je dokument, který slouží k představení celkové koncepce podnikání, konkrétního podnikatelského záměru, sumarizaci fakt, klíčových faktorů úspěchů a všeho co je třeba udělat pro jeho dosažení. Cílem podnikatelských plánů je vytvoření opory, která pomůže při realizací podnikatelské činnosti. Více informací již čtěte ve zmíněném článku.

Jak přizpůsobit své podnikání karanténě?

Další článek s tématem “Jak přizpůsobit své podnikání karanténě?” rozebírá to, že lidé jsou často doma – kvůli nemoci, karanténě, s dětmi na distanční výuce, dobrovolnému nebo nařízenému home office. Prostě není možné vycházet a dělat běžné věci, jak jsme byli zvyklí. Mnoho podnikatelů bylo nuceno své provozy přerušit a neví, kdy a zda je vůbec budou moci otevřít. 

Jak na založení s.r.o.?

Třetí článek s krátkým názvem “Založení s.r.o.” rozebírá výhody založení nové firmy a to například, že vystupujete pod vlastním jménem a ne pod jménem fyzické osoby, což působí mnohem profesionálněji. Dále má s.r.o. jasně ohraničené ručení za škody ve výši základního kapitálu a rezervních fondů (společníci neručí celým svým majetkem, ale pouze do výše nesplacených vkladů – v případě insolvence tak hrozí nižší riziko), oproti tomu živnostník ručí za škody z podnikání celým svým majetkem.