Obalové materiály musí být spolehlivé – mojeobaly.cz

obal

Je spoustu věcí, které potřebujeme nutně zabalit.  Chráníme výrobky před zhoršenými klimatickými podmínkami, poškozením, zboží se pomocí pevných obalů přepravuje z místa na místo. A proto je naprosto nutné, aby obalový materiál byl spolehlivý, bezpečný, ergonomický a odolný. Jedna velikost nikdy nestačí. A to vám pochopitelně potvrdí nejen internetové obchody, které se bez obalů neobejdou stejně jako stěhováci. Každá věc má jinou velikost a bylo by velmi pracné a zdlouhavé přizpůsobovat každému výrobku velikost krabice řezáním nebo zakládáním. Je pro vás toto téma aktuální? Potřebujete poradit s výběrem materiálů pro svou firmu? Vždy se vám vyplatí oslovit eshop mojeobaly.cz, kde fundovaní pracovníci zodpoví všechny vaše otázky.

Kartonové krabice – široká škála velikostí

Velmi důležitá věc je vybrat kvalitní a spolehlivou kartonovou krabici. Ceny jsou rozumné, není nutné za každou cenu šetřit a kupovat nevhodný materiál. Navíc je možné si vybrat krabici v požadované velikosti. Velké kartonové krabice na drobné věci není vhodná, je lépe si raději zakoupit více menších krabic. Každá krabice by měla být odolná proti vlhkosti a vnějšímu tlaku, takže vybíráme takové, které sestávají ze tří nebo pěti vrstev.  Pochopitelně platí, čím více vrstev, tím je krabice pevnější.

Lepenka a papírové obaly v mnoha druzích

Papír má různou hmotnost. Obyčejný papír bývá 80 až 140 g. Papír s plošnou hmotností do 150 g / m je ideální na obálky a na balení tiskovin, tiskopisů a jiných lehkých předmětů. Kartonové krabice s plošnou hmotností do 180 – 250 g / m pojmou těžší věci, využívají se i kartonové rohy, které spolehlivě zafixují a ochrání vše, co je možné zabalit.  Vlnitá lepenka s plošnou hmotnosti nad 250g / m bývá dvou až pěti vrstvová a do ní balíme elektroniku, nábytek, spotřební zboží a větší průmyslové produkty.