Žárovky a výbojky

 

Dnešní doba nabízí ohromnou spoustu světelných zdrojů. Pryč jsou doby, kdy jsme si pořizovali pouze jeden typ žárovek, ikdyž s různou intenzitou svítivosti, nebo několika velikostmi objímek. Dnes je na trhu tolik nejrůznějších žárovek, zářivek nebo výbojek, že si může vybrat každý i sebenáročnější zákazník. Samozřejmě také záleží na tom, jaký prostor potřebujeme osvětlovat.

Interiér vyžaduje jiný druh osvětlení, nežli venkovní prostory. Ale i vnitřní prostory jsou různých rozměrů, nebo vyžadují jinou intenzitu svícení. To vše zohledňují jak výrobci světelných zdrojů, tak i prodejci, kteří toto zboží nabízejí. Do hal nebo velkých místností se více hodí zářivky, než klasické žárovky. Halogenové žárovky se uplatňují hodně v automobilovém průmyslu. Poslední novinkou v osvětlení vozidel jsou xenonové výbojky. Vydrží déle než halogenové žárovky a nemusíte tak mít obavu z praskání žárovek ve svých světlometech a z jich náročné výměny. Není nic nepříjemnějšího, než jednooký automobil, který potkáte na noční silnici. Pokud se vám nehoda s prasknutím žárovky stane v noci nebo za deště, není to žádný med.

Pokud se nechcete zdržovat chozením po obchodech, případně ztrácet čas a nervy v městských dopravních zácpách, pak je pro vás nejvhodnější internet. Na internetových stránkách dnes naleznete záplavu nejrůznějších žárovek a jiných světelných zdrojů. K nejlepším internetovým obchodům patří patrně firma, kterou na internetu najdete pod heslem kup-žárovky.

Společnost nabízí kromě prodeje žárovek, zářivek a výbojek i další služby. Například pro vás může zajistit kompletní montáže odborným personálem, nebo na vaše přání spočítat potřebné osvětlení a navrhnout vhodné typy osvětlení vašeho interiéru.

Pokud jde například o zářivky, budete možná překvapeni, v jakých tvarech a velikostech se zářivky vyrábějí. Od běžné zářivky, jakou znáte ze stropního nebo kuchyňského svítidla, přes bezstínové, kruhové, barevné až třeba po zářivky akvarijní nebo terárijní.