Projekty domů

Naše projekční kancelář navrhuje stavební materiály do individuálního projektu rodinného domu dle konzultací s investorem, u typového projektu, je předem navržen stavební materiál o kterým se domníváme, že je nejvhodnější pro danou stavbu.

Co se týče tepelných izolací, tak doporučujeme navrhovat domy do doporučujících tepelných norem, ať už se jedná o montované domy nebo cihlové domy. Rodinné domy pak vycházejí z hlediska energetické náročnosti lépe – nízkoenergetické až energeticky úsporné.

V některých případech je potřeba pro dosažení energetického zajištění ještě pomoci řízeným větráním, tepelným čerpadlem nebo solárními kolektory. Jedná se zejména o projekty domů bungalovů, které z hlediska energetické náročnosti vychází hůř, protože mají na rozdíl od domů patrových více ochlazovaných ploch.

Na projektech se podílejí autorizovaní projektanti s dlouhodobou praxí (min. 10 let), stavební část v projekční kanceláři, ostatní části projektu se stálými spolupracovníky – projekty zdravoinstalace, elektroinstalace, vytápění, požární zpráva, průkaz energetické náročnosti.