Potápění v Turecku

Hezké a udržované pláže, čistá voda, zábava, památky, ale i zážitky jsou lákadlem pro turisty, kteří se i v letošním roce rozhodli vycestovat na svou dovolenou do některé z evropských nebo jiných zahraničních destinací. Velké oblibě se těší potápěčské kurzy, které v loňském roce využilo tisíce Čechů.

potapeni

V letošním roce to nebude jiné a mezi oblíbené destinace pro zájezdy za potápěním bude samozřejmě opět patřit Turecko. Oblast Turecké riviéry je známá svými čistými plážemi a průzračným mořem, proto si ji ke svým začátkům s potápěním volí mnoho turistů. Nejoblíbenější a vyhledávaná střediska jsou Antalya, Bodrum, Alanya nebo Marmaris.

Nejčastější způsob, který turisté volí k výletům za potápěním, je půjčení lodě. Vyjedou si dále od pobřeží a nabídne se jim moře tak průzračné, že z lodě bývá často vidět až na dno. Právě u mořského dna je možné nerušeně pozorovat hejna rybiček a mořských živočichů. Při velkém štěstí lze spatřit karety obrovské a karety obecné, stejně jako hejna delfínů, kteří rádi doprovázejí lodě a vyskakují nad vodní hladinu. Velkou výhodou Turecka je, že se lze potápět skoro celou sezonu, od dubna do listopadu.

Zájezdy do Turecka destinace jsou v nabídkách cestovních kanceláří na prvních příčkách co se týče oblíbenosti. Mnoho z turistů volí Tureckou riviéru jako místo pro získání zkušeností s potápěním. Navíc si mohou na místě výstroj zapůjčit a zaplatit si potápěčský kurz.

Oblíbeným místem pro potápěče je poloostrov Gallipoli, protože v jeho okolí lze spatřit vraky lodí z první světové války. Památky archeologického rázu lze naopak spatřit při pobřeží Bodrumu. Pozor však na tuto oblast, zde je potápění povoleno jen v určitých místech. Velkou lahůdkou je pak ostrov Kek, kde spatříte pod hladinou potopené město, vraky lodí nebo podvodní jeskyně.