Povlečení, které je nadstandardní

 

Spánek by měl být odpočinkovou částí celého dne, většinou tedy noci, kdy sbíráme nové síly k další práci a vlastně k dalšímu životu. A je to postel, kde ležíme a čteme dobrou knížku a kde se můžeme aktivovat i v jiných veskrze příjemných činnostech. Ale vraťme se k důležitému spánku, protože bychom měli především spát zdravě a pohodlně, tedy mít pěknou ložnici, řádně vyvětranou, pořídit si na tu postel především kvalitní matraci, na ní položit příjemný polštář a hřejivou deku nebo peřinu a samozřejmě i to nejlepší luxusní povlečení. To je pro spánek tou pralinkou na dortu.

Povlečení do postele by mělo být zásadně z přírodního materiálu, tedy zejména z bavlny, ale moderní doba nabízí i výjimku, a to jsou mikrovlákna. Látky z nich odpuzují vlhkost i chlad z vnějšku a umožňuje snadné odpařování potu, na omak se podobají výrobkům z přírodního hedvábí. Na luxusní povlečení se používá mikroflanel z velmi oblíbeného polyesterového mikrovlákna, ale v úpravě, která připomíná strukturou flanel, ale je mnohem jemnější. Mikroflanel má Vynikající hřejivé vlastnosti, je hebký, příjemné na dotek a snadno se udržuje.

Luxusní ložní povlečení je vyráběné nejvíce z bavlny s hebkou povrchovou úpravou i třeba s hedvábným leskem. Příjemnou variantou je bavlněný satén, který se vyznačuje jemností a hebkostí. Saténová vazba je totiž velmi hladká, příjemná na dotek. Z bavlny je vyrobeno i luxusní povlečení ze saténového krepu s hebkou povrchovou úpravou.

Důležitý je nejen výběr ložního povlečení podle materiálu, ale i podle vzhledu. Luxusní povlečení se vyznačuje nejen kvalitním materiálem, ale i vkusným barevným provedením, ty tam jsou časy, kdy se preferovala jen bílá. Dnes si můžete vybrat barevnost, která by doplnila vaši ložnici a mohla i něco říct o vás, něco o tom, co si od pěkné a pohodlné postele přejete.

Takže na závěr můžeme popřát dobrý spánek, plno medových snů…