Jsou lepší akrylové nebo gelové nehty?

Rozhodujete se, jaké umělé nehty si nechat udělat? Nevíte, zda pro vás budou lepší Akrylové nehty nebo gelové nehty? Máme pro vás jejich porovnání, klady a zápory. Pokud řešíte poškozené nebo nedostatečné vlastní nehty, lepší volbou budou rozhodně gelové nehty, které pomáhají vlastním nehtům uzdravit se.

Akrylové nehty tvoří směs akrylového prášku a kapalného tvrdidla, která se nanáší na nehtový tip. Jsou levnější než gelové, a v případě opotřebení nebo poškození není problém si je opravit i v domácích podmínkách. Případné kompletní odstranění je také jednoduché – stačí nehty na 15 – 20 minut namočit do acetonu. Akrylové nehty nejsou vhodné v případě, že vlastní nehty máte poškozené – akryl totiž klade velké nároky na vlastní nehet a může jej tak ještě více poškodit.

 

Gelové nehty vypadají oproti akrylovým nehtům mnohem přirozeněji, čemuž ale také odpovídá jejich cena. Jsou vyrobené z UV gelu, který se nanáší na vlastní nehet nebo nehtový tip, a následně se nechá vytvrdit osvícením UV lampou. Nevydávají žádný zápach.