Renovace podlahy

Máte starou chalupu, kde je místo podlahy udusaná hlína a na ní jsou položené dřevěné fošny? Na takové chalupě na člověka dýchá nostalgie, ale někdy také plíseň, která se rozlézá po chaloupce, která není dostatečně větraná a dřevěná podlaha tak hnije. Ideální pro takovou chalupu je renovace podlahy. Vytrhání starých prken a vyrovnání podlahy nebude zas tak těžké a zvládnou to skoro všichni trošku zruční kutilové. Ovšem další práce už je složitější. Přeci jen, pokud bychom chtěli zachovat pracovní postup, kterým se prkna pokládaly, museli bychom si takový postup nastudovat. Ale nač sahat po starých technologiích, když tady máme nové a k nim můžeme použít moderní nářadí.

V dnešní době je pokládka dřevěné podlahy maličkost. Samozřejmě je zapotřebí, zručnost a znalost této práce. Už volba dřeva je náročná a jen zkušený truhlář vám řekne, jak se bude chovat dřevo, ze kterého položíte podlahu. Dřevo mění barvu, ale to by bylo to nejmenší. Mnohem důležitější je vědět, jak bude dřevo měnit tvar. Možná vás to zaskočí, ale je to tak. Pokud není dřevo dostatečně vyschlé, různě se roztahuje a zase smršťuje. Většinu lidí právě tyto vlastnosti dřeva odrazují a podlahu si nechávají položit z jiných materiálů.

Ale třeba takové parkety. Jsou také dřevěné, přitom jsou velice žádané a lidé jsou s nimi spokojeni. Samozřejmě i dřevěné parkety se mohou různě hýbat, proto je lepší svěřit se s pokládkou parket do rukou odborné firmy. Taková firma vám pomůže s výběrem materiálu tak, aby se hodil do vašeho domu, chalupy či bytu. I když můžete namítat, že právě vy znáte svůj dům a tudíž jen vy nejlépe víte, jak se váš dům chová. Určitě máte pravdu, ale spojte své síly s odborníky, vysvětlete jim své poznatky a s pomocí moderní technologie a zkušenosti řemeslníků určitě dospějete k úspěšnému výsledku.