Srovnání cen plynu a elektřiny u dodavatelů energií není jednoduché

Když zabrouzdáte na internetu, abyste zjistili aktuální postavení dodavatelů energie na českém trhu, zjistíte, že Vlastně žádné oficiální srovnání neexistuje. Sami nevíme, proč tomu tak je, ale informace o levných i drahých prodejcích si musíte dohledat sami. I státní regulační úřad, tzv. ERU, nabízí pouze informace o té které společnosti, ale grafy a tabulky se zde nedozvíte. Jak tedy porovnat ceny plynu, elektřiny a informace o prodejci energie?

Nezbývá nic jiného, než číst a číst, a to všude kde se dá. Máte-li vytipované dodavatele, které byste rádi oslovili s poptávkou, zjistěte nejdříve podrobné informace k prodeji. Vyčíst je můžete na oficiálních stránkách společností zabývajících se prodejem energií nebo si je nechte zaslat domů na adresu v originální papírové podobě. Pro srovnání cen plynu i elektřiny poslouží objektivní kalkulátor cen, například u zmiňovaného úřadu ERU. Podle zadaných hodnot záhy zjistíte, jaký dodavatel je pro Vás levný. Poté nezbývá posoudit pro a proti a na tomto základě se rozhodnout.

Dejte pozor na smluvní ujednání. Ne všichni levní dodavatelé mají správně nastavené smlouvy, aby byly korektní vůči odběratelům. Sankce za nedodržení smlouvy nebo dlouhá výpovědní lhůta Vám může energie posléze pěkně prodražit.